KODĖL SVARBU SPORTUOTI?

Sveikata – didžiausias turtas. Dažnai girdime, kad norint būti sveikam, reikia mankštintis. Tinkamai atliekama sisteminga mankšta padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų. Sportas gerina laikyseną ir širdies veiklą, stiprina kraujotakos sistemą, kaulus ir imunitetą, todėl sumažina įvairių ligų riziką.

Judėjimo nauda žmogaus organizmui įrodyta ir grįsta daugybe mokslinių tyrimų. Reguliarus fizinis krūvis stiprina širdies ir kitus kūno raumenis, gerina kraujotaką, mažina kraujospūdį, cholesterolio ir gliukozės kiekį kraujyje, tikimybę susirgti onkologinėmis ligomis, osteoporoze. Judėjimas teigiamai veikia ilgalaikę bei trumpalaikę atmintį, suvokimą, gebėjimą bendrauti ir savimi pasirūpinti. Daug judantys žmonės yra geresnės nuotaikos ir išvaizdos, labiau savimi pasitiki, moka džiaugtis gyvenimu.

Nors su amžiumi pradėti sportuoti darosi vis sunkiau, tačiau tikrai įmanoma. Įvairios mankštos gali padėti palengvinti judėjimą, sumažinti sąnarių ir nugaros skausmus, atsigauti po įvairių traumų ir streso. Be to, grupiniai sporto užsiėmimai – puikus būdas sutikti bendraminčių ir smagiai praleisti laiką.